Ege ile Ece Çocuk Kitabı Yazarı ve İllüstratörü Özge Mardi Bayar

Bugün bize çok sevimli bir teyze geldi. İsmi Özge’ymiş. Annemin arkadaşıymış. Çok sevimli ve tatlı birisi. Ben Özge teyzeyi çok sevdim. Gelirken elinde bir sürü kağıt gördüm. Tam bakmak için izin isteyecekken, annem bahçede top oynayabileceğimizi söyleyince, kardeşim Ece ile birlikte oynamaya çıktık.

O tatlı teyze, Ece ile top oynarken sanki bizi gözetliyor gibiydi. Su içmek için içeriye girdiğimizde, masanın üzerinde çok güzel çizimlerin yapıldığı o kağıtları gördüm. Merak edip çizimlerine bakmak istedim. Çizimlerin arasında kızmızı gömlekli ve bana benzeyen bir çocuk vardı. Benim meraklı bakışlarımı görünce Annem ve Özge teyze gülmeye başladılar.

Annem bana, Özge teyzenin asıl isminin, Halime Özge Mardi Bayar olduğunu söyledi. Liseden beri Grafik Tasarım bölümünde okumuş. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünü Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimlerini tamamlamış. Aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak tasarımcılar yetiştiriyormuş. Aynı zamanda Vectorel Studio’da sanat yönetmeni  ve Atölye İzmir Kurucusuymuş.

Meğer Özge teyze, kardeşim Ece ile beni izleyip neler yapıyorsak, hepsini çiziyormuş. Özge teyze, bizi çok sevdiği için çizmiş ve bizi anlatan bu kitapları hazırlamış. Bize hepsini gösterdi, çok sevindik. Bundan sonraki maceralarımızı sabırsızlıkla çizmesini bekliyorum.

Ege ile Ece Çocuk Kitabı Yazarız ve İllüstratörü Özge Mardi BayarEge ile Ece Çocuk Kitabı Yazarız ve İllüstratörü Özge Mardi Bayar